Gürcistan Yatırım DanışmanlığıKurumsal & Kişisel Yatırım Danışmanlığı

black-and-white-city-man-people-1024x683
  • Gayrimenkül Yönetimi
  • Satış ve Satın Alma
  • Gayrimenkül Kayıtlaması
  • İnşaat İzinleri
  • Yatırım Projelerini Değerlendirmek
NEDEN GÜRCISTAN’A YATIRIM YAPILMALI?

Ülkenin iklimi iyileştirmedeki etkileyici ilerlemesi, bir takım uluslararası endekslerde iyi belgelenmiştir. Gürcistan, düşük işletme maliyetleri ile siyasi olarak istikrarlı, yolsuzluklardan uzak bir yatırım hedefi olarak görülüyor

Gürcistan’ın liberal ticaret rejimleri, yatırımcılara, gümrük ve ithalat tarifelerinin olmamasının doğrudan bir sonucu olarak, ülkenin 3.7 m sakinlerine değil, daha geniş bölgenin pazarlarına erişmek için elverişli bir fırsat sunuyor. Bugüne kadar Gürcistan, Ukrayna, Belarus, Moldova, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan ve Türkmenistan’ın yanı sıra komşuları olan Türkiye, Azerbaycan ve Ermenistan’ı da içeren BDT ülkeleri ile FTA imzaladı.

AB ile Ortaklık Anlaşması (“AA”), 2014’te Derin ve Kapsamlı Serbest Ticaret Anlaşması (“DCFTA”) dahil olmak üzere imzalandı ve onaylandı. Buna ek olarak, 27 Haziran 2016’da Gürcistan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre pazarlarına Gürcistan ürünlerine gümrüksüz erişim imkânı veren EFTA ülkeleriyle FTA imzaladı.

Gürcistan için ABD, Kanada ve Japonya ile Tercih Genel Şemaları da uygulanmış ve sonuçta Gürcistan’dan ihraç edilen 3,400 mal ile ilgili daha düşük tarife uygulanmıştır.

Şubat 2016, Gürcistan ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında imzalanan serbest ticaret anlaşması görüşmelerine başladı. Her iki tarafın da yüksek politik çıkarları göz önüne alındığında, anlaşmaya çok yakında ulaşılacaktır.

Ayrıca, Gürcistan, 2000 yılından bu yana Dünya Ticaret Örgütü (WTO) üyesi.

Sınır kontrolü bakımından, Gürcistan’a gelen tüm yabancı gezginler son derece erişilebilir ve hizmet odaklı gümrük politikaları ve idari protokollerden yararlanmaktadır. Neredeyse hiç gümrük vergisi mevcut değil, malların% 90’ı ithalat vergilerinden muaf tutuluyor ve nicel kısıtlamalar getirmiyor. Gümrük için ortalama süre şu anda yaklaşık 15 dakikadır – BDT’deki en hızlı ve en verimli ülkelerden biri.

Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki tüm büyük emlak geliştiricileri ve acenteleri ile yatırımcılara
uzun vadeli yatırımlar için çok çeşitli uluslararası mülkler sunmak için çalışıyoruz.

Her yatırım seçeneği için derinlemesine analizimiz, fizibilite etütlerini, alan incelemelerini ve saha yeri analizini içerir.

Yasal ortaklarımızla tüm satın alma süreçlerini ve prosedürlerini ele alıyoruz.