Yabancılar İçin Bir Şirket Kurma

+995 557 450202

Neden Asparos?

  • Mutlak Gizlilik
  • Düşük ve Şeffaf Fiyatlar
  • Hızlı ve Verimli Uygulama
  • Özel Müşteri İlişkileri

Asparos Nasıl Çalışır?

Yabancılar İçin Bir Şirket Kurma

Eğer bulunduğunuz ülkenin vatandaşı değilseniz, bir offshore şirket kurmak — ister Uluslararası Ticari Şirket (IBC) olsun, ister Limited Şirket (LC) veya Sınırlı Sorumluluklu Şirket (LLC) — kişisel hizmetler sunarken ideal bir çözüm olabilir. Bir Kişisel Hizmetle Şirketi (PSC), vatandaşı olduğu ülkeden uzakta yaşayan kişilerin memleketlerinde geçerli bir mukim olmamaları ve iş amaçlı olarak sık seyahat etmeleri ve yurt dışında faturalandırma yapmaları durumunda, vergi planlama ayarı avantajlarından faydalanmalarını ve vergi yüklerini azaltmalarını sağlar.

Bir offshore şirket kurarak, bağımsız bir yüklenici olarak çalışan bir yabancı — hangi sektörde çalıştıklarından bağımsız olarak — kişisel olarak faturalandırma yerine şirket üzerinden faturalandırma yapabilir. Böylece şirket sahibi, offshore kayıtlı kuruluşun kar hisselerinden, danışmanlık ücretlerinden ve/veya maaşından yararlanabilir.

Kişisel Hizmetler Şirketi olarak görev yapan bir Limited Şirket, sadece vergilendirme amaçları için değil, ayrıca faturalandırmaların düzene sokulması ve intifa hakkı sahibinin dünyanın herhangi bir yerinde bulunan şirketlerden para toplamasına ve ihtiyaçlarını en iyi karşılayan para birimleriyle çalışmasında olanak sağlayan offshore bir banka hesabı kurulumunun sağlanması için faydalıdır.

Örneğin Şeyseller’de, Hong Kong’da veya Delaware’da Uluslararası Ticari Şirket (IBC), Limited Şirket (LC) veya Sınırlı Sorumluluklu Şirket (LLC) kurulması, ayrıca bağımsız yüklenicinin kayıtlı bir şirket adı üzerinden profesyonellik göstermesine de olanak sağlar. İşletme sahibi ayrıca kamuya açık kayıtları bulunmayan bir yargı yetkisi alanına şirket kaydı yaparken gizlilikten de yararlanabilir veya daha fazla gizlilik için bir temsilci müdür ve/veya temsilci paydaş bile atamayı tercih edebilir. Offshore şirket ayrıca bir yabancının başka şirketlerdeki borsaya kayıtlı veya borsa dışı hisse senetleri, tahviller ve emtialar da dahil olmak üzere uluslararası yatırım araçlarını şirket adına elinde tutmasına da olanak sağlar.

Asparos, 15 farklı yargı yetkisi alanında çalışır ve yabancılara 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde offshore bir kuruluş oluşturma ve hemen ardından sadece birkaç gün içinde uluslararası bir banka hesabı açma imkanını sunarız.